Opis
Gayafores
Producent płytek ceramicznych z wieloletnia tradycją.
Cena za 1m2, jedna paczka 1,13 m2, cena wysyłki uzależniona od ilości metrów, wysyłka paletowa
Właściwości
| Charakter | Mrozoodporne, Gresowa |
|---|---|
| Materiał | Ceramika |
| Użyj | Płytki ścienne, Płytki podłogowe |
| Powierzchnia | Matowy |
| Rozmiary | 11x33,15 cm |
| Grubość | 8mm |
| Opakowanie zawiera | 1,13m2, 31ks |
| Waga opakowania | 15,300 kg |
Objaśnienia

Mrozodporność
Odporność na mróz zależy od stopnia chłonności (tzn. że nie pochłonie wodę, która mogła by w niej zamarzać).
W przypadku płytek przeznaczonych do pomieszczeń, odporność na mróz nie jest wymagana i absorbcja bywa zwykle większa niż 10%. Natomiast szkliwione płytki odporne na mróz maja chłonność do 3 %. Na zewnątrz poleca sie stosowanie płytek gresowych, które mają chłonność poniżej 0,5%.

Płytka gresowa
Jednolita w strukturze płytka, przebarwiona w całej grubości płytki, nie tylko na powierzchni.
Płytka jest formowana z mieszaniny gliny, kaolinu, piasku kwarcowego, skalenia i szamotu, następnie prasowana i wypalana przy bardzo wysokich temperaturach, wynikiem czego jest wyjątkowa twardość, pewność i odporność na ścieranie.
Płytki gresowe mają uniwersalne zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków na ścianie i na podłodze.
Nadają się do bardzo obciążanych przestrzeni, naprz.chodników czy fasad budynków.

Płytki ścienne
Płytki można użyć wyłącznie na obłożenie ściany.

Płytki podłogowe
Płytki przeznaczone do obłożenia podłóg, zarówno można je użyć do obłożenia ścian.

Powierzchnia matowa
Glazura matowa




















